یکی از قطعات مهم و مصرفی در خودرو، واترپمپ می باشد. واترپمپ قطعه ای است که وظیفه آن به حرکت در آوردن آب در داخل موتور برای جلوگیری از جوش آوردن آن است.  با توجه به مصرفی بودن این قطعه و مصرف بالای آن در بازار لوازم یدکی، از قطعه های بسیار مجبوب بین سازندگان قطعات خودرو می باشد.

واتر پمپ خودرو وظیفه گردش آب در سیستم و خنک‌کاری را بر عهده دارد، با دمای 2500 درجه مقابله کرده و آن را به حدود 90 درجه می‌رساند که در صورت از کار افتادن آن، مجموعه موتور از هم می‌پاشد و اولین قطعه‌ایی که می‌سوزد واشر سر سیلندر است. از علائم خرابی واتر پمپ می‌توان به عدم کارکرد صحیح کولر، ریختن آب در زیر خودرو، بالا رفتن آمپر آب، کاهش آب رادیاتور، وجود قطرات آب اطراف واتر پمپ و ... اشاره کرد. از عوامل خرابی واتر پمپ نیز می‌توان به نبودن ضد یخ در سیستم، زنگ زدن پره‌ها، خورده شدن سر دنده‌ها و یخ زدگی مایع اشاره کرد. نشتی واتر پمپ می‌تواند در سه نقطه اتفاق بیافتد، دور شلنگ رفت یا برگشت، دور پوسته و یا دور شفت مرکزی واتر پمپ. که هر کدام به روشی خاص به صورت موقت یا دائم قابل رفع می‌باشد. 

هلدینگ صنعتی اکسیژن با راه اندازی خطوط تولید واترپمپ ، این توانایی را دارد که واتر پمپ پراید، پیکان، پژو 206، پژو 405 را چه به صورت کامل و یا به صورت بخشی تولید کند، حتما با شماره 09387695689 تماس بگیرید.

همراهمان باشید

ارتباط با ما

آدرس : استان فارس، سروستان ، خیابان امام خمینی ،بالاتر از تامین اجتماعی

موبایل : 09387695689

ایمیل : info@waterpumpcars.com